Önismereti kurzus

Ki vagyok? Miért lettem ilyen? Tudok-e változni? Mi segít ebben? Mi akadályoz? Hogyan kapcsolódik össze hit és önismeret?

Ha szeretnél a következő önismereti kurzusról időben értesülni, itt add meg az elérhetőséged.

2024 őszén a következő időpontokban és témákban indítjuk 4 alkalmas keresztény önismereti kurzusunkat:

Szeptember 24. – Fontosságom

Október 8. – Elfogadottságom

Október 22. – Elismertségem

November 5. – Biztonságom

Időpont és helyszín:
19.00 és 21.00 óra között.
BME Imaterme R.301.

Hogyan zajlik ez a két óra? Mire lehet számítani?
– bevezető játékok, amelyek segítenek arra, hogy a témához és egymáshoz megérkezzünk
– egyéni és kiscsoportos feladatok, játékok, alkotások készítése, amelyek segítenek az adott témát személyessé tenni, abban elmélyülni
– nagycsoportos megosztások – lehetőséget biztosítunk arra, hogy akinek van kedve, az nagyobb körben is feltegye kérdéseit, elmondja gondolatait
– az adott téma összekapcsolása a keresztény hitünkkel, Isten-képünkkel gondolatébresztő kérdések, személyes feladatok által

Amit még érdemes tudni a jelentkezés előtt:

  • 18 év felett életkortól függetlenül várjuk a jelentkezőket
  • a csoport létszáma maxiumum 12 fő
  • kérjük, hogy csak azok jelentkezzenek, akik mind a 4 alkalomra szabaddá tudják tenni magukat (természetesen vannak kiszámíthatatlan események, de ez az előzetes elköteleződés fontos a csoport szempontjából)
  • BME hallgatói számára ingyenes a részvétel
  • Részvételi díj egyetemi hallgatóknak a 4 alkalom összesen 8000 ft, dolgozóknak 16000 ft. (A részvételi díj tartalmazza az alkalom közbeni innivalót, rágcsálnivalót, kiosztásra kerülő segédeszközöket. Amennyiben a részvételi díj gondot okoz, az előzetes online beszélgetésben lehet jelezni.)
  • A jelentkezés véglegesítése előtt 20-30 perces online beszélgetést kérünk a jelentkezőktől. Ekkor lehetőség van az alkalmakkal kapcsolatos kérdések feltevésére a csoport vezetőjénél. Ezzel is segíteni szeretnénk a 4 alkalomra való elköteleződést, valamint azt, hogy minél nagyobb biztonságban érezzék magukat a jelentkezők.

Jelentkezés lépései:

  • a következő google forms kitöltése
  • előzetes beszélgetés az egyik vezetővel (20-30 percben, online formában)

Az alkalom vezetői:

Némethné Bodnár Márta vagyok, református lelkipásztor, mentálhigiénés szakember, házasság- és család-lelkigondozó. Fontosnak tartom, hogy mindannyian ne csak a felszínen keressük a megoldásokat életünk kis és nagy kérdéseiben, hanem merjünk a „mélyre evezni”. Hiszem, hogy mindezt nem kell egyedül tennünk, mert nem csak azt fedezhetjük fel, hogy milyenek vagyunk a szívünk mélyén, mi mozgat bennünket, hanem azt is, hogy Krisztus által milyenek lehetünk megszabadulva a sok-sok hazugságtól, ami a mélyen fogva tart.
A vágyam és célom az, hogy a mostani kiscsoportban is ennek útjára lépjünk rá – megtapasztalva azt, hogy mások is hasonlóak hozzánk, ugyanúgy küzdenek, de együtt haladva, egymás bátorítva még nagyobb biztonságban változhatunk.
Bővebben itt olvashattok még arról, hogy mivel foglalkozom.

Móczikné Laczikó Tímea vagyok, lelkigondozó (pasztorálszichológiai szakreferens), gyógypedagógus.
Számomra az önismereti csoport egy különleges biztonságos tér, ahol Isten Szentlelke munkálkodik láthatatlan módon. Ahol nem feltétlenül ismerős, szokásos nézőpontból láthatunk magunkra, és pont ez az, ami segít olyan felismerésekre jutni, amelyek tovább visznek egy tudatosabb, teljesebb élet felé. Mi hajt engem, mi alapján hozok valójában döntéseket, milyen erőforrásaim vannak, ezek nélkülözhetetlenek bármilyen cél felé hajózva is.  Bízom abban, hogy ez a négy alkalom egy térképet ad a résztvevők kezébe, amely segít rálátni a témáink személyes valóságára.

Visszejelzések a korábbi önismereti kurzusról:

„Az alkalom minden perce arany volt :)”

„Az elmúlt 2 hónapban felgyülemlett kérdésekre sorban kaptam választ.”

„Megerősödtem abban, hogy az Úr képes felülírni, a családból / múltból hozott negatív mintázatot, képes megszabadítani a traumák súlyától, a múlt bűneiből.”

„Tetszett, hogy meghitt volt az alkalom. Valahogy biztonságban éreztem magam.”

„A kiscsoport beosztások nagyon ötletesen voltak kialakítva minden új témakörnél.”

„Nagyon jó volt a cetlik tematizálása, jobban megmaradt a lényeg, nem sodródtak szét a gondolatok.”

„A játékok során meglehetősen kényelmetlenül éreztem magam, de ez el is gondolkodtatott. Nagyon köszönöm a rengeteg munkát és szervezést, ez a sorozat maradandót adott!”

Jelentkezés itt.

Korábbi önismereti csoportokról itt lehet olvasni.